Освітній процес проводиться на базі факультету електронних технологій, автотранспорту та машинобудування, що розташовується у І-му та 10-му корпусі ЧДТУ. На кафедрі функціонують дві комп’ютерні лабораторії: ауд.208-10 та ауд.204-10.

     Наявність робочих комп’ютерних місць у спеціалізованих лабораторіях в кількості 20 шт. (ауд.208-10 – 10 шт., ауд.204-10 – 5 шт.,) дають змогу повністю забезпечити навчальний процес для спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» та 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)».

     Наукові лабораторії та спеціалізовані кабінети мають відповідне матеріально-технічне забезпечення для проведення занять та здатні забезпечити освітню діяльність по спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» та 275 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» рівня вищої освіти «бакалавр» та «магістр».

Практична робота з дисципліни “Вантажні перевезення”. Тема: Маркування вантажних місць за допомогою термопринтера Zebra LP 2824.

Лекція з дисципліни “Транспортне планування міст”. Тема: Загальні підходи до моделювання транспортних потоків. PTV Vissim, Visum – Програмне забезпечення для мікро та макромоделювання транспортних потоків.

Лабораторна робота з дисципліни “Автотроніка”. Генератор є основним джерелом електричної енергії систем енергопостачання, що забезпечує живлення всіх споживачів і заряд акумуляторної батареї при роботі двигуна. Студенти повинні розібрати генератор. Ознайомитися з пристроєм окремих деталей і вузлів генератора. Накреслити електричну схему з’єднання обмоток якоря, збудження і діодів випрямляча і позначити виводи генератора. Накреслити ескіз магнітної системи генератора (повздовжній і поперечний розрізи) і розмістити обмотки. Визначити кількість пазів пакету, матеріал пазової ізоляції, кількість котушок в якорі, число котушок у фазі, форму котушки, типу обмотки, дати ескіз паза. Визначити число полюсів, кількість котушок, форму обмотки збудження, кріплення виводів обмотки і прослідити прокладку виводів до контактних кілець. Накреслити схему обмотки якоря. Ознайомитися з параметрами генератора (потужність, напруга, початкова частота збудження генератора в режимах холостого ходу, розрахункового і повного навантаження).

Лабораторна робота з дисципліни “Автотроніка”. Принцип дії АБС.

При русі транспортного засобу пляма контакту його коліс знаходиться в нерухомому стані щодо дорожнього покриття, тобто на колесо діє сила тертя спокою. Так як ця сила більша, ніж сила тертя ковзання, уповільнення при обертанні коліс зі швидкістю, що відповідає швидкості руху транспортного засобу, буде ефективніше, ніж уповільнення при проковзуванні коліс щодо дорожнього покриття. Крім того, транспортний засіб, одне або кілька коліс якого знаходяться в ковзанні, втрачає керування. Грубо кажучи, система запобігає стопорінню коліс і запобігає юз при гальмуванні, що позитивно позначається на стійкості і керованості транспортного засобу в режимі гальмування.

Лабораторна робота по дисципліні “Автотроніка”. Вивчення пристрою і принципу дії автомобільної контактно-транзисторної системи запалення. Вивчити пристрій транзисторного комутатора котушки запалення, переривника-розподільника і блоку додаткових опорів. Провести розбирання транзисторного комутатора. Ознайомитися з окремими вузлами і елементами транзисторного комутатора і зібрати комутатор в послідовності, зворотному розбиранню. Розібрати котушку запалення. Накреслити ескіз магнітопроводу котушки запалення. Ознайомитися з окремими деталями котушки запалення і зібрати її в послідовності, зворотному розбиранні. Ознайомитися з пристроєм блоку додаткових опорів. Ознайомитися з пристроєм переривника-розподільника.

Лабораторна робота по дисципліні “Автотроніка”. Акумуляторна батарея. Вивчити принцип роботи і хімічні реакції: у свинцевому акумуляторі при розряді і заряді, ознайомитися з основними електричними характеристиками свинцевого акумулятора.  Вивчити пристрій свинцевої акумуляторної батареї, відзначаючи при цьому конструктивні особливості батареї. Виконати ескізи моноблока, пластин, сепараторів, кришки, пробки, перемички і полюсних виводів. Виміряти і позначити на ескізах довжину, ширину і товщину позитивних і негативних пластин, сепараторів. Дати висновок про співвідношення розмірів пластин і сепараторів. Виміряти і позначити на ескізах розміри полюсних виводів.  Накреслити схему з’єднання акумуляторів в акумуляторній батареї, що вивчається. Вказати інші можливі схеми з’єднання акумуляторів в батареях для здобуття необхідної номінальної напруги або необхідної ємкості.  Визначити кількість позитивних і негативних пластин в наборах акумулятора, що вивчається. Обґрунтувати використання великої кількості негативних пластин.  Розрахувати долю номінальної ємкості батареї, що припадає на одну позитивну пластину в акумуляторі. Ознайомитися з умовними позначеннями свинцевих акумуляторних батарей.

 

Лабораторна робота з дисципліни “Автотроніка”. Екологічна система автомобіля.   Дати визначення відпрацьованих газів, компонентів, з яких складаються відпрацьовані гази та основні способи зниження забруднення навколишнього середовища відпрацьованими газами. Поняття екологічних систем та необхідність застосування екологічних систем в автомобілях. Описати екологічні системи, компоненти та принципи роботи. Ознайомитись із видами систем впорскування палива двигунів внутрішнього згорання (ДВС) та вивчити принцип роботи кожної із системи і особливості її конструкції. Види систем впорскування бензинових двигунів. Основні компоненти. Компоненти системи впорскування К-Jetronik. Принцип роботи. Компоненти системи впорскування КE-Jetronik. Принцип роботи. Компоненти системи впорскування L-, LE- LH-Jetronik. Принцип роботи. Компоненти системи впорскування Motronik, L-Motronic, Mono-Motronic. Принцип роботи.